- Om du har ris, ros eller vil komme med forslag til noget du mangler i vores sortiment, vil vi meget gerne høre fra dig.

Du kan kontakte os på:
Telefon:+45 9737 1020 
eller skrive til os på mail: am@amleg.dk

Vi glæder os til at høre fra dig, men oplys venligst navn, adresse og telefonnummer. 


Har du mere specifikke spørgsmål, kan du se nedenfor, hvem som har hvilke ansvarsområder.

 

Poul Erik Pedersen
Direktør
Mail: pep@amleg.dk
Mobil nr.: +45 2620 2070
Skype: pepamleg



Ansvarsområde:
- Administration
- Key Account Manager
- Export (Norge, Tyskland                     
   og UK)


 

Anette Astrup Pedersen
Kreativ Direktør     
Mail:anette@amleg.dk
Mobil nr.: +45 4055 1020

Skype: anetteastruppedersen

WeChat ID: wxid_tobiye011v912

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ansvarsområde:
- Produktudvikling
- Private Label




 

Dorthe Gjaldbæk-Nielsen    
Indkøbskordinator
Mail: dorthe@amleg.dk
Tel.: +45 9737 1020

Ansvarsområde:      
- Indkøb

Morten Astrup Pedersen
Konsulent
Mail: morten@amleg.dk
Mobil nr.: +45 2829 5010


Ansvarsområde:
- Salg Jylland og Fyn
- Export Europa 
- Sociale medier

 

 

Marianne Høgild
Kundeservice
Mail: marianne@amleg.dk
Mobil nr.: +45 2874 2080


Ansvarsområde:
- Kundeservice
- Salgsbackup

 

 


 

Trine Marland
Konsulent
Mail: trine@amleg.dk
Tlf.: +45 2762 1111

Ansvarsområde:
- Salg Sjælland, Lolland/Falster

   og Bornholm
- Salg Sverige og Finland

- Web og marketing
 

 

Mads Astrup Pedersen
Lager
Mail: lager@amleg.dk
Tlf.: +45 2785 6677

 

 

 

 

 

 

 

 

Ansvarsområde:

- Lager og Logistik
 

Mille Bæk Olesen
Lager


 

 

 

 

 

 

 

 

Ansvarsområde:

- Lager